O mně

Historie značky Dominik Navrátil nesahá daleko, možná proto se v designu a originalitě odlišuje od ostatních. Náš módní ateliér se zabývá převážně šitím svatebních a společenských šatů na míru. V posledních letech pravidelně představujeme v rámci módních přehlídek nové svatební, společenské i běžně nositelné kolekce. Úspěch zaznamenala i kolekce luxusního spodního prádla nebo kolekce něžných svatebních župánků. 

Ačkoliv má Dominik vystudovaný průmyslový design, jeho zájem ho táhl hlavně k módě. Vše začalo na střední škole, kde se pokusil ušít první šaty. Výsledek nedopadl úplně nejlépe. Vznikly tak velmi krátké, odvážné a v podstatě nenositelné šaty.

Po prvotním neúspěchu se začal Dominik vzdělávat a učit se řemeslu. Jedny šaty střídaly druhé, až se nakonec dopracoval k nápadu, uspořádat první módní přehlídku. Celá kolekce byla ušita z jednoho materiálu. Z již recyklované netkané textilie. Dohromady bylo představeno 15 modelů, které sloužily jako manifest o budoucí udržitelnosti v módním průmyslu.

Odrazovým můstkem v kariéře byla spolupráce s vítězkou České Miss –⁠ Karolínou Mališovou. Společně navrhli a následně nafotili několik společenských šatů. Veřejnost i média si tohoto úspěchu všimla a tím se Dominikovi otevřeli dveře do světa módy.

V roce 2017 navázali další spolupráce se soutěžemi krásy jakou jsou například Česká Miss a také Miss Czech Republic, ředitelky Táni Makarenko. Vznikly tak šaty pro všechny vítězky, které reprezentovali Českou republiku na světových soutěžích krásy. Většina šatů se setkala s velkým ohlasem, jak v tuzemsku tak i v zahraničí. Za zmínku stojí pro nás nejznámější soutěže: Miss World, Miss Universe nebo Miss Earth.

Jeden z posledních úspěchů je společná kolekce Dominika Navrátila a herečky Patricie Pagáčové. Cílem bylo prezentovat dostupnou a běžně nositelnou módu pro různé společenské příležitosti. Tím jsme chtěli vyvrátit obecný mýtus o tom, že oděvy od módních návrhářů jsou pro širokou veřejnost finančně nedostupné.

Aktuálně se připravuje autorská kolekce se zpěvačkou a vítězkou Superstar 2018 Terezou Maškovou, pro kterou Dominik pravidelně navrhuje šaty na různá vystoupení a společenské akce. Plánované představení kolekce je na podzim roku 2020. Dominik Navrátil

Dominik Navrátil (22) je mladý designér z Hradce Králové, který za svou krátkou kariéru už mnohé dokázal. Oblékal některé české Miss, jako je například Karolína Mališová, Michaela Habáňová, Iva Uchytilová nebo Kateřina Kasanová a na kolekci PSXDN spolupracoval s herečkou Patricií Solaříkovou. Nyní Dominik obléká zpěvačku Terezu Maškovou na různé akce od jejího triumfu v televizní soutěži SuperStar.

Zdroj: Luxury Prague Life

Nákupní košík
Přejít nahoru